طراحی محصول

ایجاد یک برنامه یادگیری فردی برای طراح محصول شدن:

تغییر شغل به طراح محصول ممکن است حتی برای کسانی که سابقه کاری در زمینه مرتبط دارند، ترسناک باشد.

یک طراح وب دیجیتال یا حتی بهتر از آن باید بتواند به راحتی به سمت UX یا طراحی محصول حرکت کند، درست است؟

اما در واقعیت، به زودی متوجه می‌شوید که برای تبدیل شدن به یک نامزد قوی‌تر برای نقش UX یا طراح محصول، فاصله  دانشی زیادی دارید که باید برطرف کنید.

با وجود رقابت برای نقش‌های سطح ابتدایی که اکنون وجود دارد، شرکت در یک بوت کمپ UX دیگر کافی نیست. چگونه توسعه بیشتر خود را در حین جستجوی اولین شغل UX خود ساختار دهید؟ در اینجا برداشت من از آن است.

گپ های  دانش خود را شناسایی کنید چندین راه مختلف برای ارزیابی شایستگی‌های کلیدی وجود دارد که باید روی آن کار کنید.

1-تجزیه و تحلیل شرح شغل:

برای شروع، می‌توانید به سادگی به شرح وظایف مربوطه نگاه کنید و ببینید چه مهارت هایی را دارا هستید و در کدام بخش‌ها نیاز به بهبود دارید.

توجه! شما باید در انتخاب شرح شغلی  که می‌خواهید خود را در برابر آنها به بوته آزمایش بگذارید بسیار مراقب باشید – بسیاری از آنها توسط استخدام‌کنندگانی نوشته شده‌اند که اطلاعات کمی در مورد طراحی دارند و به سادگی مهارت های  یک فهرست مشابه را بدون تنظیم آن به صورت تخصصی  کپی می‌کنندبنابراین اگر یک آگهی شغلی سطح ابتدایی را مشاهده کردید که درخواست «3 تا 5 سال تجربه حرفه‌ای» و «داشتن دانش کاری در زمینه کدنویسی فرانت‌اند از جمله چارچوب‌های JS» دارد، از آن صرفنظر کنید و به دنبال چیزی مرتبط ‌تر بگردید.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که در اغلب موارد، توضیحات یک متقاضی ایده‌آل را به تصویر می‌کشد، بنابراین ممکن است تمام مهارت‌های مربوط به UX به روشنی ذکر شود، که باعث می‌شود آن را بسیار زیاد و کاملاً دور از دسترس به نظر برساند. مطمئناً می توانید از آنها برای دریافت ایده ای کلی از آنچه از یک طراح محصول جوان نیاز است استفاده کنید، اما آن را با کمی نمک مصرف کنید و صرفاً به آن متکی نباشید.

2-خود ارزیابی شایستگی های کلیدی

آنچه ممکن است بخواهید نتایج تجزیه و تحلیل شرح شغل خود را با آن بررسی کنید، جداول و نمودارهای ارزیابی شایستگی های حرفه ای است. من برای اولین بار با خواندن کتاب مانند یک محقق UX فکر کن توسط دیوید تراویس و فیلیپ هاجسون با این ایده مواجه شدم. خواندن بسیار خوبی بود، اما اگر می‌خواهید فقط روی نمودارهای ارزیابی مهارت‌ها تمرکز کنید، در اینجا مقاله دیوید در مورد آن به همراه چند نمونه دیگر از نحوه استفاده تیم‌های محصول واقعی از آن، یکی توسط استودیو UX و دیگری توسط وند، آمده است.

یک توصیه دوستانه – اگر خودتان نمودار خود را پر می کنید، در مورد آن صادق باشید! هدف شما این است که زمینه های رشد خود را شناسایی کنید و یک برنامه آموزشی بهتر برای خود  توسعه دهید، نه اینکه سعی کنید “بهتر” از آنچه هستید به نظر برسید ؛ چیزی که به نظر من بسیار مفید بود این است که شرکت ها به اسناد داخلی خود در مورد مهارت ها و انتظارات کلیدی تعیین شده برای هر عنوان شغل دسترسی عمومی می دهند. این اسناد علاوه بر اینکه ایده ای از پیشرفت شغلی بالقوه شما با آنها به شما می دهند، همچنین می توانند منبع مفیدی از بینش در مورد آنچه که استخدام کنندگان آنها در استخدام های جدید به دنبال آن هستند باشد. در اینجا نمونه ای از چنین سندی از Intercom و MadeTech آورده شده است.

 

3-از شکست های خود در مصاحبه های طراحی محصول  به نفع خود استفاده کنید:

در تجربه من، بینش زیادی در مورد شکاف های دانش شما می تواند ناشی از … مصاحبه هایی باشد که شکست خورده اید. بله، شرکت های زیادی به شما دلیلی برای ادامه ندادن درخواست شما ارائه نمی دهند و حتی کمتر در صورت درخواست بازخورد صادقانه و عملی ارائه می دهند. اما می‌توانید از مهارت‌های مشاهده‌ای خود برای مشاهده الگوهای در حال ظهور استفاده کنید: چه سؤالاتی پرسیده شده است، و به کدام یک از آنها نمی‌توانید با اطمینان پاسخ دهید یا نمونه‌ای از تجربه گذشته را ارائه دهید؟ اینها ممکن است حوزه هایی باشند که باید هنگام ایجاد برنامه درسی یادگیری خود اولویت بندی کنید. هنگامی که فهرستی از زمینه های خود را برای بهبود تهیه کردید، زمان آن است که برنامه اقدام خود را جمع آوری کنید.

 

ایجاد یک برنامه یادگیری فردی برای طراح محصول شدن:

اگر به تازگی اشتیاق خود به UX را کشف کرده اید و از یک پس زمینه غیر طراحی آمده اید، گذراندن یک دوره UXD عمومی ممکن است بهترین فریاد باشد.

شما را در تمام مراحل فرآیند طراحی از ایده پردازی تا تحویل طی می کند و به شما درک درستی از روش ها و استراتژی های تحقیقاتی اساسی می دهد.

من به اندازه کافی خوش شانس بودم که بتوانم در یک دوره یک هفته ای فشرده طراحی UX توسط مجمع عمومی ثبت نام کنم (تجربه فوق العاده، 10/10 توصیه می شود!)، اما لزوماً نیازی به یک بوت کمپ گران نیست، زیرا اکنون تعداد زیادی وجود دارد. از میان برنامه های مقرون به صرفه تر UX عمومی، گواهی حرفه ای طراحی UX Google توسط Coursera یکی از محبوب ترین آنهاست. اما اگر قبلاً اصول اولیه را پوشش داده باشید و اکنون نیاز به کاوش عمیق تر در زمینه خاصی از طراحی UX داشته باشید، چه؟ اگر اینطور است، ممکن است بخواهید خودتان یک برنامه یادگیری شخصی ایجاد کنید.

تجربه ی من در زمینه یادگیری طراحی محصول:

وقتی با استفاده از تمرین‌های ذکر شده در بالا، شکاف‌های دانش/تجربه‌ام را تعریف کردم، فهرستی از زمینه‌هایی را که برای کسب دانش عمیق‌تر نیاز داشتم، به دست آوردم

طراحی برای دسترسی پذیری

-انجام تست کاربر

-طراحی تعامل

-تحویل طراحی به توسعه‌دهنده و کار با سیستم‌های طراحی.

علاوه بر این، من مشتاق بررسی رشته‌های دانشگاهی مرتبط با طراحی محصول مانند HCI، مردم‌شناسی یا جامعه‌شناسی بودم، اگرچه نه می‌خواستم متعهد شوم و نه منابع لازم برای دریافت مدرک را داشتم. پس از انجام برخی تحقیقات، تصمیم گرفتم در عضویت در بنیاد طراحی تعامل سرمایه گذاری کنم.

منوی دوره آنها تقریباً تمام موضوعات لیست من را شامل می شود، از جمله مقدمه ای بر HCI. علاوه بر این، به من این امکان را داد که در چندین دوره مختلف به طور همزمان ثبت نام کنم و به جای اینکه فقط به یکی بمانم تا زمانی که تمام شود، برنامه درسی خود را ایجاد کنم.

اختلاط “موضوعات” ممکن است راه خوبی برای درگیر نگه داشتن خود در طول سفر خودآموزی باشد. من مستعد این هستم که به راحتی خسته شوم، بنابراین همیشه با حفظ انگیزه خود در طول دوره های طولانی آنلاین مبارزه کرده ام. با رویکرد “انتخاب یک ترکیب” من همیشه مشتاقانه منتظر فرصت مطالعه خود در روز بعد هستم – داشتن یک موضوع متفاوت هر روز و هرگز خسته کننده نمی شود.

وقتی صحبت از مهارت‌هایی می‌شود که به کار گروهی و مربی باتجربه برای یادگیری بهترین شیوه‌ها نیاز دارند – مانند انتقال برنامه‌نویس یا استفاده از سیستم‌های طراحی، کمی مشکل می‌شود. من هم مانند بسیاری دیگر از بازیگران حرفه ای، فرصتی برای همکاری نزدیک با یک تیم توسعه در نقش های قبلی ام نداشتم.

من فکر کردم که حتی اگر فقط با تمرین می‌توانید در آن مهارت پیدا کنید، برخی از دانش‌های نظری ضرری ندارند، و در دوره جدید طراحی محصول آکادمی Figma توسط مایکل ریدرینگ ثبت نام کردم. هم سیستم‌های طراحی و هم گردش‌های کاری انتقال را پوشش می‌دهد، بنابراین کاملاً با نیازهای من مطابقت دارد.

علاوه بر این، من مجبور شدم دوره کد نویسی را که قبلا شروع کرده بودم، تمام کنم. دانستن اصول اولیه HTML، CSS و جاوا اسکریپت به شما امکان می دهد محدودیت های توسعه را درک کنید و به برقراری ارتباط بهتر با تیم توسعه خود کمک کنید، بنابراین پایان دوره همچنان با اهداف من مطابقت دارد. برای اطمینان از اینکه تمام چیزهایی را که در بشقابم گذاشته‌ام حفظ می‌کنم، یک برنامه درسی شخصی‌شده را با استفاده از تکنیک مسدود کردن زمان در تقویم خود ترسیم کرده‌ام.

تمام دوره هایی که در حال حاضر در زمینه طراحی محصول می گذرانم:

ممکن است بگویید: “وای، این یک هفته کامل مطالعه است!” نکته کلیدی در اینجا – وقتی خودتان برنامه یادگیری خود را تنظیم می کنید، می توانید آن را متناسب با شرایط زندگی خود تنظیم کنید. می تواند به همان اندازه که شما می خواهید شدید یا آرام باشد، به شرطی که متناسب با نیازهای آموزشی شما باشد و به شما کمک کند شکاف های دانش خود را ببندید و در نهایت استخدام شوید

. آیا برنامه یادگیری شخصی دارید؟(در زیر مقاله کامنت بگذارید.)

منبع:

https://bootcamp.uxdesign.cc/product-designer-individual-learning-plan-52b4fbfab281

 

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *